GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 15978113
*
nr 1597 8113
Skål
Keramik, Signerad. Diameter: 14 cm, höjd: 9 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 18:58:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/2 13:06:33
1
200 kr
12/2 18:48:23
2
150 kr
12/2 18:48:23
1
200 kr (Budbetjänt)
12/2 18:53:05
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:19
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:22
-
4031 Skål på fot
omkring 1900, Sèvres, Porslin, mässing. Diameter: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:08
-
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:16
*
Skål
Läs om budbetjänten
nr 1597 8113
Skål
Keramik, Signerad. Diameter: 14 cm, höjd: 9 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/2 13:06:33 | 1 | 200 kr |
12/2 18:48:23 | 2 | 150 kr |
12/2 18:48:23 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
12/2 18:53:05 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:19 -
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:22 -
4031 Skål på fot
omkring 1900, Sèvres, Porslin, mässing. Diameter: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:08
-
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:16